Klatka schodowa w nowym budownictwie,
na co warto zwrócić uwagę.

Drogi kliencie! Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, na co musisz zwrócić uwagę, przy zakupie nowej nieruchomości. Sprawdź oferowaną przez dewelopera jakość wykończenia pomieszczeń wspólnych, które będą wizytówką Twojego mieszkania, ale na których jakość nie masz wpływu. Oceń i wybierz tego, kto dostarczy Ci najwyższą z możliwych wartości w połączeniu z estetyką i designem.

Kupując mieszkanie, zawsze oglądamy jego wnętrze, jakość wykończenia. Oceniamy metraż, lokalizację, sąsiedztwo, jakość wykończenia klatki schodowej i do tych kryteriów dopasowujemy cenę. W przypadku zakupu mieszkania od dewelopera te kryteria nam się zmieniają. Oceniamy dewelopera jako firmę, która buduje rzetelnie i cieszy się dobrą opinią. Sprawdzamy cenę w odniesieniu do lokalizacji i metrażu. To jednak trochę za mało. W artykule tym podpowiadamy, na co jeszcze warto zwrócić uwagę przy zakupie mieszkania. Niech Twoje wymarzone M nie będzie tylko na teraz, ale na następne 30 lat.

Dlaczego klatka schodowa jest ważna?

Gdy wchodzimy do nowo powstałego budynku, zawsze oceniamy jakość części wspólnych. Często jednak nie uwzględniamy tego przy dokonywaniu zakupu. Klatki schodowe mogą być różnie wykończone i deweloperzy powoli zaczynają doceniać ich znaczenie. Najbardziej istotnymi i wyraźnymi elementami aranżacji klatki schodowej są płytki na podłodze, wykończenie ścian, czasami winda oraz drzwi wejściowe do mieszkań. Niestety nie wszyscy deweloperzy wyróżniają klatkę schodową w swojej ofercie. W niektórych przypadkach widzimy wizualizacje w koszyku zdjęć na stronie internetowej dewelopera i tyle. Dzieje się tak dlatego, że w czasie gdy kupujesz mieszkanie, przestawiona jest tylko wizualizacja zrobiona przez projektanta wnętrz. Ta wizja może się zmienić, bo nie wymaga ona administracyjnych zgłoszeń budowlanych. Warto zatem upewnić się u dewelopera, że ta klatka schodowa będzie w takim designie, jaki jest widoczny na zdjęciach.

Dlaczego drzwi są istotnym elementem wystroju klatki schodowej? 

W większości bloków drzwi to…. po prostu drzwi. Muszą być i nie stanowią większej wartości dla mieszkańców. W parze z tym mogą iść ich niskie walory techniczne. A gdyby tak odporne drzwi mogły mieć ozdobne deski opaskowe zabezpieczone profilem aluminiowym?! (patrz zdjęcie 1). Niewątpliwie takie drzwi nadają charakter pomieszczenia, pomimo tego, iż ściany pomalowane są zwykłą farbą. Co więcej, zastosowanie na drzwiach odpornych na zarysowania drewnopodobnych dekorów, które nie są papierową folią oraz wstawienie skrzydła drzwiowego z estetycznym profilem aluminiowym sprawia, że zarówno my, jak i nasi goście zaczynamy patrzeć na miejsce, gdzie mieszkamy okiem designera.

  


Deweloper, który zaplanował klatkę schodową z designerskimi drzwiami to z pewnością taki, dla którego wartością jest wysoka jakość całego osiedla. Również Twojego mieszkania.

Więcej o aspektach technicznych drzwi przeczytasz w artykule: Sprawdź, co kryją drzwi do mieszkania, które kupujesz.

Powiązania

Kolekcja Optimum

GRADARA OPTIMUM to ponadczasowe i klasyczne rozwiązanie. Ościeżnica od strony mieszkania komponuje się z drzwiami wewnętrznymi Asilo, dzięki zastosowaniu takich samych zaokrąglonych opasek.

Detale produktu

Czytaj także