Wymiana drzwi wejściowych
- na co zwrócić uwagę.

Powodów do wymiany drzwi wejściowych do Twojego mieszkania (czyli drzwi wewnątrz klatkowych) może być kilka. Podpowiadamy Ci, czym się kierować przed zakupem nowych drzwi wejściowych.

Remont, denerwuje Cię hałas z klatki schodowej, a może masz ochotę zmienić design mieszkania. Każdy z tych problemów jest niezmiernie ważny. Poniżej przedstawiamy kilka podpowiedzi czym się kierować przed zakupem nowych drzwi wejściowych.

Najtrudniejsze jest dopasowanie drzwi do istniejącego otworu. Tu musisz polegać na salonie sprzedaży i montażyście, który przyjedzie na pomiar i określi zakres prac. Większość drzwi w blokach budowanych od roku 1990 jest zamontowanych w ościeżnicach stalowych, które są kotwione w ścianie. Należy szukać zatem produktu, który katalogowo ma najbardziej zbliżone wymiary do otworów. Jeśli nie trafiasz w punkt z wielkością, wykwalifikowany sprzedawca znający ofertę różnych produktów dobierze takie rozwiązanie, którego zakres montażowy będzie pasował do istniejących otworów. Rozwiązań na rynku jest bardzo dużo i warto rozmawiać ze sprzedawcą, gdyż gwarantuje Ci to wybór odpowiedniego rozwiązania.

Jeśli powodem wyboru Twoich drzwi wejściowych jest chęć wygłuszenia, musisz szukać drzwi wejściowych o największym parametrze izolacyjności akustycznej. Większość drzwi sprzedawanych jako standard posiada 32dB. Jest to poziom słyszalności szumu spokojnej ulicy bez ruchu. Producenci oferują również 37dB oraz 42dB.

Na izolacyjność akustyczną drzwi wpływa również ściana i zabudowa ościeża drzwi. Miejsce łączenia ściany z ościeżnicą jest również ważny, jak ilość decybeli w drzwiach, tu jednak nie jesteśmy w stanie określić, jak obecne łączenie wpływało na wygłuszenie Twojego mieszkania. Należy zwrócić uwagę, żeby w trakcie montażu piana szczelnie wypełniała całą przestrzeń między otworem montażowym a ościeżnicą. Dodatkowo warto wybrać taką ościeżnicę, która zakrywa całe ościeże oraz kawałek ściany jak w drzwiach GRADARA OPTIMUM.

Wyobraźmy sobie, iż zostało przez Ciebie i przez Sprzedawcę w salonie wybrane optymalne rozwiązanie. Teraz przyszedł czas na pomiar. Wykonuje go wykwalifikowany montażysta, który określi również sposób demontażu starych drzwi wejściowych. Na początku ciężko jest określić trudność demontażu, gdyż często w trakcie prac pojawia się dodatkowa praca, ponieważ nie widać dokładnie ile ościeżnica wchodzi w ścianę. Jeśli jest jeszcze zatopiona w posadzce i w nadprożu musisz liczyć się z długim i pracochłonnym demontażem drzwi.

Ostatnia nasza rada. Nie demontuj drzwi we własnym zakresie. Jeśli demontaż dokonany zostanie przez osobę montującą, będzie jej łatwiej i szybciej dopasować nowy produkt. Montażysta, widząc ewentualne niuanse ścian, będzie też wiedział, co może zrobić z produktem lub ocenić w stosownym momencie o konieczności zaprzestania montażu. Dobór wykwalifikowanej ekipy do montażu jest zatem bardzo kluczowy.

Podsumowując, wymiana drzwi wejściowych nie jest procesem łatwym. Wymaga dużego zaangażowania zarówno Twojego, jak i osób, którym prace zostaną zlecone. Ale wszystko to zostanie wynagrodzone nowymi drzwiami, które będą spełniać wszystkie Twoje wymagania.

gradara wymiana drzwi

Powiązania

Kolekcja Optimum

GRADARA OPTIMUM to ponadczasowe i klasyczne rozwiązanie. Ościeżnica od strony mieszkania komponuje się z drzwiami wewnętrznymi Asilo, dzięki zastosowaniu takich samych zaokrąglonych opasek.

Detale produktu

Czytaj także